irelephant [he/him]🍭@lemm.ee to pics@lemmy.worldEnglish · 2 months agoEggs are 10.99 in denver.i.imgur.comimagemessage-square354fedilinkarrow-up1821arrow-down143
arrow-up1778arrow-down1imageEggs are 10.99 in denver.i.imgur.comirelephant [he/him]🍭@lemm.ee to pics@lemmy.worldEnglish · 2 months agomessage-square354fedilink
minus-squarepivot_root@lemmy.worldlinkfedilinkarrow-up11arrow-down1·2 months ago8.75/12 = $0.73 per egg. 45/60 = $0.75 per egg. Incredible! With bulk purchasing, I can pay an extra $0.02 per egg.
8.75/12 = $0.73 per egg.
45/60 = $0.75 per egg.
Incredible! With bulk purchasing, I can pay an extra $0.02 per egg.
deleted by creator